08.04.2009 13:20:42

Co je to Trackmania?

V tomto článku se dozvíte, co je to Trackmania a proč mě tak baví :)

Cliffjumper_2007_by_XionDeathbringer
TrackMania je 3D závodní simulátor podobný hře Stunts. Existuje několik verzí hry - komerční Sunrise a její rozšíření eXtreme, United, Nations, která je volně ke stažení, a rozšíření Original. Hry vytváří firma Nadeo.

TrackMania Nations je primárně určena pro šampionát Electronic Sports World Cup. Protože je TrackMania Nations volně šířena, stala se velmi oblíbenou multiplayerovou hrou, kterou hrají miliony lidí po celém světě. Hra obsahuje i singleplayer, ale opravdový ráz dává hře až multiplayer. Jezdit můžete pouze s jedním typem auta a to formulí. K dispozici je ovšem také editor tratí a skinů. Nejnovější verzí je TrackMania Nations s přídavkem Forever.

V roce 2005 se na trhu objevil nový díl série TrackMania, TrackMania Sunrise s vylepšenou grafikou a novými možnostmi. Hráč má k dispozici všechny nástroje hry TrackMania United, ale navíc se ve hře objevují módy Plošiny a Bláznivé (projet trať několikrát a přitom stále dodržovat postupně se snižující časový limit).

Později se objevilo freewarové rozšíření hry TrackMania Sunrise, TrackMania Sunrise eXtreme, které do hry přidalo Akrobatický a Extrémní mód (obtížné tratě s využitím nových dílů tratí).

TrackMania United je propojení her TrackMania, TrackMania Nations a TrackMania Sunrise, ale navíc přidává nové tratě i stavební díly tratí. Také má několik odlišných závodních aut, editor tratí nebo edtor skinů aut. Vše můžete sdílet na internetu. Hra obsahuje singleplayer i multiplayer a cílem hry je získat nejlepší umístění v různých typech závodů. To se řídí různými kritérii (v závodním módu podle času, v Plošinách podle počtu restartů tratě, v akrobatickém módu podle bodů získaných za akrobatické triky aj.)

scottmc-trackmania

Poté se objevilo freeware rozšíření hry TrackMania Original, které do hry TrackMania přidalo módy Plošiny (projet trať na co nejnižší počet pokusů) a Akrobatický (hráč musí v daném časovém limitu udělat co nejvíce triků).

V roce 2008 se objevila rozšíření TrackMania United Forever a TrackMania Nations Forever, která propojila multiplayer těchto her a přidala do her nové závody (a několik nových módů) i stavební díly tratí pro editory.
Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář


<< úvod
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se